Converse

Converse - Jaro 2011

21. ledna 2011 v 15:19

Kdo by neznal tzv. "Conversky". Ano, značka Converse vyrábí převážně boty, ale určitě se setkáme i s kabelami či tričky. Já sama vlastním jednak boty, které nosím již dva roky, a když vynecháme to, že bílá už bílou moc není, jsou jako nové. Podrážku si vážně vychvaluji, není vůbec prochozená. Také vlastním koženou kabelu, na které ty dva roky taktéž nejdou vůbec poznat.

Ale vrhněme se k značce samotné. Ve znaku mají pěticípou hvězdu. Také hned několik kapel, co se image týče, má jistou spojitost s touto značkou, například takový Kurt Cobain. Nicméně vraťmě se na úplný začátek. R. 1908 založil Maquis Mills Converse značku "The Converse Rubber Company", jenž původně měla sloužit k výrobě pneumatik. Nestalo se tomu tak, a hned další rok se začla vyrábět první basketbalová obuv s logem Converse. Hráč basketbalu Charles "Chuck"H. Taylor se stal obchodníkem ve firmě. O pár let později se jeho jméno objevilo v názvu bot. Jedná se také o první kolekci. A jak je známo, vyrábí se tato obuv dodnes. V 70.letech se dostávají tyto boty i do ulic a tímto se stávají ještě proslulejšími. Další kolekce s názvem Star Chevron se na scénu dostala přes další sporty. (Jedná se také o kolekci Skate.)

To by k tomu, aby si každý dokázal o historii této značky udělat obrázek, stačilo. Nyní se dostáváme k samotné kolekci na letošní jaro. Na trh by se toto zboží mělo dostat v březnu. Na co se můžete těšit? Milovníky komiksových tenisek jistě potěší nová řada Chuck Taylor Converse DC Comics. Představí komiskové postavičky, jakožto je Joker, Superman, Batman.. Další novinkou jsou tenisky Chuck Taylor All Star Mid, které představují něco mezi kotníčkovýma a nízkýma Converskama. Dále Chuck Taylor All Star Slim mají zeštíhlenou podrážku s robustní gumovou špičkou, v tomto případně si můžete vybrat mezi klasickými či pastelovými barvami.  Další novinkou jsou Conversky určené na basketbal či skateboard a také kolekce Jack Purcell. Lákavou nabídkou je zajisté i kolekce RED, která ohromuje nejen svým vzhledem (tyto boty jsou CELÉ červené s napisem I am..., I will.... - zbytek možno dopsat), ale také tím, že 5-10% ze zisku jde na boj proti AIDS v Africe.

Zde na ukázku pár fotografií.

www.sonrisa-por-favor.blog.cz
 
 

Reklama