Emo

2. ledna 2011 v 17:58 |  Emo
V předchozím článku jsem psala něco o Scene stylu a zmínila jsem tam i několikrát emo. Pro některé možná zůstává otázkou, co to vlastně emo je. Další článek se tedy bude týkat právě tohodle. Stručně se pokusím popsat, co to emo je, jelikož k němu moc velký vztah nemám.

Název emo vychází z anglického slova "emotions", což znamená emoce. Je definována punkovou hudbou či emo hudebním stylem. Emaři jsou proslavení svou přecitlivělostí, touhou po romantice, temnotou. Mnoho z nich má sklony k sebepoškozování. Jeho význam je však různorodý. Médii bývá prezentován jako sebepoškozování či dokonce vraždění, dále excentrickým oblečením a poslechem emo kapel. Další z variant zní, že EMO je používano k označování depresivních pocitů.

www.sonrisa-por-favor.blog.cz


Oblékání vychází z punku. Vlasy bývají často černé doplněné různými barvami. Co se týče líčení, malují se většinou jak dívky, tak i chlapci tmavými výraznými očními stíny. Označení EMO platí pro dva různé styly oblékaní. První styl vychází z "indie EMO" z 90.let. Oblečení působí obnošeně, trička jsou těsnější s potiskem z 80.let. Druhý styl je populárnější. tzv. emaři nosí tmavé, rovné vlasy, nesmíme zapomenout na patku. Chlapci i dívky nosí uplé džíny, piercing..

Opět podotýkám, že se jedná jen o mé názory, takže kritiku snesu, vlastně za ní budu ráda.

www.sonrisa-por-favor.blog.cz
www.sonrisa-por-favor.blog.cz
www.sonrisa-por-favor.blog.cz
www.sonrisa-por-favor.blog.cz

Při kopírování vás žádám o použití zdroje, děkuji.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Myshella Sixx Myshella Sixx | Web | 3. ledna 2011 v 16:38 | Reagovat

Pekne napísané akurát si myslím, že emo je hlavne o radostných emóciach, nie o tých smutnejších ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama