Leden 2011

Converse - Jaro 2011

21. ledna 2011 v 15:19 Converse

Kdo by neznal tzv. "Conversky". Ano, značka Converse vyrábí převážně boty, ale určitě se setkáme i s kabelami či tričky. Já sama vlastním jednak boty, které nosím již dva roky, a když vynecháme to, že bílá už bílou moc není, jsou jako nové. Podrážku si vážně vychvaluji, není vůbec prochozená. Také vlastním koženou kabelu, na které ty dva roky taktéž nejdou vůbec poznat.

Ale vrhněme se k značce samotné. Ve znaku mají pěticípou hvězdu. Také hned několik kapel, co se image týče, má jistou spojitost s touto značkou, například takový Kurt Cobain. Nicméně vraťmě se na úplný začátek. R. 1908 založil Maquis Mills Converse značku "The Converse Rubber Company", jenž původně měla sloužit k výrobě pneumatik. Nestalo se tomu tak, a hned další rok se začla vyrábět první basketbalová obuv s logem Converse. Hráč basketbalu Charles "Chuck"H. Taylor se stal obchodníkem ve firmě. O pár let později se jeho jméno objevilo v názvu bot. Jedná se také o první kolekci. A jak je známo, vyrábí se tato obuv dodnes. V 70.letech se dostávají tyto boty i do ulic a tímto se stávají ještě proslulejšími. Další kolekce s názvem Star Chevron se na scénu dostala přes další sporty. (Jedná se také o kolekci Skate.)

To by k tomu, aby si každý dokázal o historii této značky udělat obrázek, stačilo. Nyní se dostáváme k samotné kolekci na letošní jaro. Na trh by se toto zboží mělo dostat v březnu. Na co se můžete těšit? Milovníky komiksových tenisek jistě potěší nová řada Chuck Taylor Converse DC Comics. Představí komiskové postavičky, jakožto je Joker, Superman, Batman.. Další novinkou jsou tenisky Chuck Taylor All Star Mid, které představují něco mezi kotníčkovýma a nízkýma Converskama. Dále Chuck Taylor All Star Slim mají zeštíhlenou podrážku s robustní gumovou špičkou, v tomto případně si můžete vybrat mezi klasickými či pastelovými barvami.  Další novinkou jsou Conversky určené na basketbal či skateboard a také kolekce Jack Purcell. Lákavou nabídkou je zajisté i kolekce RED, která ohromuje nejen svým vzhledem (tyto boty jsou CELÉ červené s napisem I am..., I will.... - zbytek možno dopsat), ale také tím, že 5-10% ze zisku jde na boj proti AIDS v Africe.

Zde na ukázku pár fotografií.

www.sonrisa-por-favor.blog.cz

01.Móda celebrit

5. ledna 2011 v 18:00 ..Móda celebrit
Tak co, komu to sekne víc? :)

www.sonrisa-por-favor.blog.cz


Zvířecí vzory

3. ledna 2011 v 17:54 ..Tipy, rady, nápady
www.sonrisa-por-favor.blog.cz
Letošním hitem byly právě nejrůznější zvířecí vzory a to dokonce v nejrůznějších barvách. Ano, i já jsem na tomhle stylu ulítávala, tudíž můj šatník obsahuje nemalé množství oblečení s tímto potiskem, některé z nich jsem neměla snad ani jednou na sobě, něco už jsem prodala a něco prodám. Ale zebru si zatím ráda ponechám!:)) I když ta už mi občas leze taky pěkně na nervy. Zpočátku se mi to vskutku líbilo, ale holt když potkáváte na ulici spíše zvířata než lidi, časem vás to omrzí, a tak se tomu stalo i mě. Bydlím na vesnici a často pobývám v malých městečkách, kde když má holt někdo něco trošku originálnějšího na sobě, hned to musí mít všichni. Snad neznám holku odsaď, která by nyní neměla doma ve skříní alespoň jednu věc se zvířecím vzorem. Bylo i období, kdy jste v obchodech nepotkali normální obyčejnou halenku. Ale co už..vzor je to velice hezký, když vynecháme některé barevné kombinace. No už jsem si zvykla, že občas potkám i nějakého toho růžového geparda. Dejme tomu, že i zvířata by měly mít svobodnou volbu. :)) Ale přesto bych pro jistotu zůstala u těch tradičnějších barev.

Zde je na ukázku pár těch normálnějších věcí se zvířecím motivem.
www.sonrisa-por-favor.blog.cz

01. Winter

3. ledna 2011 v 16:20 ..Módní fotografie
Jelikož dle kalendáře celkem nedávno nastala zima, vkládám zde pár fotografií, které aspoň trochu onu zimu znázorňují. Fotky jsem pochopitelně nefotila já, ale i přesto vás žádám při případném kopírování o uvedení zdroje. Děkuji.
www.sonrisa-por-favor.blog.cz

Louis Vuitton

2. ledna 2011 v 18:54
www.sonrisa-por-favor.blog.cz
Snad každá dívka, co ví jen trochu o módě, ví, o koho se jedná. Myslím, že né jedná z nás by chtěla mít ve skříni Vuitton kabelku, boty nebo alespoň šátek. Muži, jenž si říká Luis Vuitton, se povedlo být vskutku úspěšným. Neznám jinou značku, od které by bylo vyplozeno tolik kopií výrobků jako právě  od LV. Lidé, kteří sní o jeho zboží a nemůžou si ho díky jeho ceně dovolit, je nákup kopie skvělou šancí. Cílem LV je totiž právě uspokojovat i ty nejnáročnější zákazníky. Tato společnost byla založena r. 1854 francouzem Louis Vuittonem Mallatierem, jenž položil základy designu a kladení důrazu na vysokou kvalitu. V posledních letech tato značka změnila patrně svou image kabelky z exotických kůží (aligátoří, ještrčí, pšstrosí) a začla být prováděná v moderních verzích sportovního luxusu. Vše tedy začalo výrobou kabelek. V dnešní době se vyrábí především zavazadla, kabelky, diáře, peněženky, šperky apod. Firma LV má nyní okolo 300 obchodů a 800 tisíc zaměstanců po celém světě. Současným kreativním ředitelem této značky je módní návrhář Marc Jacobs.

www.sonrisa-por-favor.blog.cz

Do dějin se Louis Vuitton kromě své módy zapsal také slavnou větou: "I muž může propadnout lásce na celý život a nemusí to být přitom ani žena, ani auto. I muž může propadnout lásce k módní značce." 
Myslí tedy i na muže a věnoval jim hned několik svých řad a kolekcí.

www.sonrisa-por-favor.blog.cz
Módou LV se budem více zabývat v rubrice Louis Vuitton.

Při kopírování vás žádám o použití zdroje, děkuji.

Emo

2. ledna 2011 v 17:58 Emo
V předchozím článku jsem psala něco o Scene stylu a zmínila jsem tam i několikrát emo. Pro některé možná zůstává otázkou, co to vlastně emo je. Další článek se tedy bude týkat právě tohodle. Stručně se pokusím popsat, co to emo je, jelikož k němu moc velký vztah nemám.

Název emo vychází z anglického slova "emotions", což znamená emoce. Je definována punkovou hudbou či emo hudebním stylem. Emaři jsou proslavení svou přecitlivělostí, touhou po romantice, temnotou. Mnoho z nich má sklony k sebepoškozování. Jeho význam je však různorodý. Médii bývá prezentován jako sebepoškozování či dokonce vraždění, dále excentrickým oblečením a poslechem emo kapel. Další z variant zní, že EMO je používano k označování depresivních pocitů.

www.sonrisa-por-favor.blog.cz


Oblékání vychází z punku. Vlasy bývají často černé doplněné různými barvami. Co se týče líčení, malují se většinou jak dívky, tak i chlapci tmavými výraznými očními stíny. Označení EMO platí pro dva různé styly oblékaní. První styl vychází z "indie EMO" z 90.let. Oblečení působí obnošeně, trička jsou těsnější s potiskem z 80.let. Druhý styl je populárnější. tzv. emaři nosí tmavé, rovné vlasy, nesmíme zapomenout na patku. Chlapci i dívky nosí uplé džíny, piercing..

Opět podotýkám, že se jedná jen o mé názory, takže kritiku snesu, vlastně za ní budu ráda.

Koukám holkám na zadek.

2. ledna 2011 v 13:41 ..PD
www.sonrisa-por-favor.blog.cz
Aby jste byli aspoň trošku více v obraze o tom, kdo sem píše tyto mnohdy amatérské články, rozhodla jsem se napsat ještě jeden článek, co se týče mé osoby.

Jak jsem již zmínila v článku někdy z července, kdy jsem zavedla tento blog ovšem úplně za jiným účelem než je teď využit, jsem 17ti letá holka žijící tam někde ve Slezsku. Navštěvuji gymnázium již sedmým rokem, tudíž se necházím někde ve třetím ročníku. Mezi mé záliby patří focení (některé z mých fotografíí najdete na DeviantARTu), móda, hudba..a také samozdřejmě trávení času s mým přítelem. Hudbu poslouchám všelijakou, snad krom metálu skoro vše. Kdyby vás přece jen zajímalo, jaké písničky mám v oblibě, najdete mě na Youtube.

Ano i já jsem člověk, který vlastní několik sociálních sítí a podobných blbostí.
Lidé

Kdyby vás zajímalo ještě něco víc. Na jakékoliv dotazy odpovídám zde.

Ráda bych upozornila, že veškeré články, které zde píši, nejsou skopírované, ale jsou z mé hlavy či nastudované z jiných článků, proto i já mohu mnohdy dojít k nějakému omylu. Takže se nemusíte hned vztekat. Stačí když mě vyvede z tohodle omylu nějakým rozumným komentářem. Určitě to ocením. A pokud se zde najdou nějací blázní, jenž nespachtí ze své hlavy ani jednu větu a kradou názory, prosím o uvedení zdroje. Děkuji. ;)

Scene style

2. ledna 2011 v 10:00 Scene
Po delší době váhání jsem i já podlehla nápadu napsat něco o "Scene stylu", i když jsou o tom již plné blogy, patří to sem. Myslím, že většina z nás ví aspoň trochu oč se jedná, najdou se ale zde i lidé, kteří o tom nemají ani ponětí, takže začnu pěkně od začátku.

Zde je na ukázku fotografie jedné velice známé scene girl Sandry Linne.

www.sonrisa-por-favor.blog.cz


Giorgio Armani

1. ledna 2011 v 21:40
www.sonrisa-por-favor.blog.cz

Giorgio Armani vytvořil doslova impérium. Jedná se o italského módního návrháře a podnikatele, jenž nabízí snad vše nač si vzomeneme a to doslova. Jeho největší přínos v oboru je mu ale připisována zejména v oblasti pánské módy. Jeho tvorba je fascinována prostou elegancí nejluxusnějších materiálů. Než založil svou firmu, pracoval jako návrhář pro Cerruti a Ungaro, dokázal tak světu, že kariéra se dá udělat i v pozdějším věku. Tvořit pánskou módu začal u Nina Cerrutiho, později se setkal se svým dobrým přítelem a zároveň spolupracovníkem architektem Sergiem Galeottim. Společně pak založili vlastní návrhářské studio, poté společnost Giorgio Armani S.p.A, nyní pouze Giorgio Armani. Armani představil svá první mužská saka, o rok později i dámskou variantu a ta se posléze stala uniformou pro nejbohatší vrstvy. Když r. 1980 hrál herec Richard Gere v jeho saku v "Americký Gigolo", znamenalo to pro Giorgia otevření pobočky jeho firmy v Hollywoodu. Jakmile zemřel jeho spolupracovník, do firmy nastoupila jeho sestra Rossana. Giorgio je také prvním modním návrhářem, jenž odmítl příliš hubené modelky a to nejspíš proto, že r. 2006 předčasně zemřele brazilská modelka Ana Carolina Reston. Čímž si získal můj obdiv.

Produkty jeho firem se podávají ve více jak 2000 obchodech po celém světě. Jeho firmy zaměstnávají okolo 5000 zaměstnanců, provozuje 13 vlastních továren a cca 250 vlastních obchodů. Krom módy a oděvů vyráví také brýle, parfémy a podniká v hotelnictví či gastronomii.

Značka Armani má několik řad:
  • Giorgio Armani
  • Armani Collezioni
  • Emporio Armani
  • Armani Jeans
  • Armani Junior
  • Armani Exchange
  • Armani Casa

www.sonrisa-por-favor.blog.cz
Dům módy Giorgio Armaniho v Chicagu


Módou Armani se budeme více zabývat v rubrice Armani.

Při kopírování vás žádám o použití zdroje, děkuji.