Prosinec 2010

Coco Chanel

31. prosince 2010 v 10:00

www.sonrisa-por-favor.blog.cz

Coco Chanel, vlastním jménem Gabrielle Bonheur "Coco" Chanel, se narodila r. 1883 ve Francii. Jedná se o ženu, jenž velele od poloviny 20. století módnímu průmyslu.

Po smrti matky ( v jejich 12 letech) dal otec všechny své děti (krom jedné dcery) do klášterního sirotčince v Aubazinu. Právě ona společně se svou sestrou Julií byly přijaty do klášterní školy. Později začla pomáhat své tetě v obchodě s oděvy, kde získala pověst skvělé švadleny. V dalších letech si přivydělávala po večerech zpěvem v nočních podnicích, zda získala přezdívku Coco, což znamená "dušičko" či "miláčku". Seznámila se s bohatým mužem a dostala se tak do vyšší společnosti. Později poznala dalšího osudového muže, britského diplomata, s jehož podporou otevřela obchody s luxusními klobouky v Paříži a Deauville. Postupem času rozšiřovala sortiment a to například o sportovní zboží. R. 1916 otevřela svůj první salón ve francouzském letovisku Biarritz. Následovala první ucelená kolekce, která obsahovala originální košilové šaty či proslavené "malé černé šaty", zavedla úplet, jenž byl do té doby považován za materiál vhodný pro výrobu prádla. Řada doplňků zahrnovala kabelky, pásky, šály a bižuterii, zavedla pážecí účes. Jako cíl považovala vnést módu z vyšších tříd do ulic. Vnesla revoluci do oděvního průmyslu. Stala se jednou z nejbohatších modních návrhářek a byla nazývaná "královnou módy". Během 2. světové války salón zavřela, krom jednoho butiku, kde prodávala parfém Chanel č.5. Jelikož byla podezřelá z kolaborace d nacisty, musela po osvobožení jakožto zrádkyně odejít do Švýcarska, kde byla 9 let. Později však svůj pařížský butik opět otevřela. A ve svých 71 letech vytvořila snad nejslavnější a nejtrvalejší typ oděvu, kostým "Chanel", ten je sestaven z krátkého saka bez límce a sukně po kolena. Coco také oblékala známé osobnosti, hvězdy či módní ikony té doby.

Od její smrti zastupuje značku "Chanel" Karl Lagerfeld.

Slavné výroky Coco Chanel:
  • Není ošklivých žen; jsou jen ženy, které se neumějí udělat krásnými
  • Můj život se mi nelíbil, tak jsem si vymyslela jiný

Doporučuji shlédnout francouzský životopisný film z r. 2009 "Coco Chanel".

Módou Chanel se budem více zabývat v rubrice Chanel.

Při kopírování vás žádám o použití zdroje, děkuji.

Co je to Japane style.

30. prosince 2010 v 22:55 Japane
Již z názvu vyplývá, že se jedná o Asijskou módu, která se nyní stává populární i u nás v Česku. Tato móda si libuje především v nejrůznějších tunikách, šatech, svetrech či topech. Snad každého zákazníka ohromí nejen svým střihem, ale také cenou. Tyto produkty jsou za velice přijatelnou cenu. Snad nás může jen trošku odradit adresa výroby, všechno toto šatstvo je vyrobena právě v Asii a odtamtud odesílano sem do ČR. Musí se tedy počítat s větším poštovným a také s problémy při reklamaci.

Ale POZOR. Právě při nákupu tohodle zboží se často můžete setkat s podvodníky. Ano i já jsem byla objetí tohoto tzv. podvodu. Ceny jsou velice přijatelné, fotky okouzlující. Já osobně tento styl zbožňuju a nad fotkama se rozplývám dennodenně. Občas mi dává zabrat přinuti se neobjednat si toto zboží, po mých hned dvou špatných zkušenostech. Jednou to byla tunika, podruhé šaty. Abych se přiznala s šaty jsem byla spokojenější, sice nevypadala jako na vzorové fotografii, ale i tak se mi líbily. Tunika byla příšerná. Ani jednou jsem ji neměla na sobě, ani nevím, kde je ji teď konec. Vypadala jak z tržnice. Tento styl se ve velkém prodává právě na aukru, u kterého je většina z nás věrným zákazníkem. Proto doporučuji, než si objednáte dané zboží, důkladně si přečíst komentáře od kupujících, které díky bohu přece jen někteří píšou stále pravdivé.


Zde je pro začátek několik fotografií na úkazku.

Na první fotografii je výše zmíněná tunika.
www.sonrisa-por-favor.blog.cz

Módní styly

30. prosince 2010 v 21:55 ..Módní styly
www.sonrisa-por-favor.blog.cz

Emo
Japane
SceneMÓDNÍ BLOG?

30. prosince 2010 v 21:20 ..PD
www.sonrisa-por-favor.blog.cz


Po delším rozhovoru s mým přítelem jsem došla k názoru, že má pravdu. Měla bych vážně začít dělat, to co mě doopravdy baví. Tak je to tady, další z mnoha blogů O MÓDĚ je na světě.  Budu zde používat především své zkušenosti, né snad proto, že bych byla módní ikonou. Pouze proto, že se o to zajímám. Opět jsem smazala všechny články ze svého deníku a cítím se fajn. Nikde není ani stopy o tom, co se dělo. Juchů. :) Nebudu to tady rozepisovat, tak jak jsem to měla doposud ve zvyku, s tím je finíto! Tak doufám, že se můj blog nestane jen kopií mnoha dalších, nýbrž bude originál. ;)

Vaše PD.